مراسم معارفه معاون جدید کار و تامین اجتماعی دیوان عدالت اداری با حضور حجت الاسلام و المسلمین بهرامی و جمعی از قضات و معاونین دیوان در سالن غدیربرگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام و المسلمین محمد کاظم بهرامی، رئیس دیوان عدالت اداری در ابتدای این مراسم ضمن گرامیداشت هفته وحدت و تبریک به مناسبت فرا رسیدن ولادت حضرت رسول اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)، گفت: هفته وحدت بی‌تردید نماد و پیام صلح و دوستی برای پیروان راستین و حقیقی دین و مکتب انسان ساز اسلام ناب محمدی است.

حجت الاسلام و المسلمین بهرامی وجود مقدس نبی مکرم و رسول اعظم اسلام را مهمترین نقطه‌ی ایجاد وحدت دانست و افزود: اتحاد و وحدت مسلمانان از جایگاه رفیع و با عظمتی برخوردار است و رفتار و گفتار رسول مکرم اسلام (ص) و ائمه معصومین (ع) گواه بر این ادعاست.

رئیس دیوان عدالت اداری به نارسایی در برخی از قوانین اشاره کرد و گفت: برخی ضوابط و قوانین دارای کاستی‌هایی است که نیاز به بازنگری و اصلاح دارند. این ضعف‌ها و نارسایی‌ها تحت تأثیر عوامل متعددی به وجود آمده است که قضات باید این موارد را به دستگاه‌های اجرایی یادآوری کنند و با تعامل بیشتر از ضایع شدن حقوق مردم جلوگیری شود که نتیجه آن منجر به کاهش ورودی پرونده به دیوان عدالت اداری شود.

وی افزود: سامانه ساعد یا همان سامانه آرای صحیح که با هدف جلوگیری از آرای متعارض و یکسان سازی رویه‌های قضائی در سال جاری راه اندازی شده است با کمک قضات باید به تکمیل تر شود تا تعداد موضوعات بیشتری در آن قرار بگیرد تا از این طریق صحت آرا در دیوان ملموس‌تر شود.

در این مراسم و به موجب حکمی از سوی ریاست محترم قوه قضائیه و ریاست محترم دیوان عدالت اداری سید کاظم موسوی به عنوان معاون قضائی در امور کار و تأمین اجتماعی، منصوب شدند.

همچنین از زحمات دکتر غلامرضا مولا بیگی به عنوان سرپرست این معاونت تشکر و قدردانی شد.

لینک خبر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *